دیالکتیک در فلسفه اُرُدیسم Dialectics in the philosophy of Orodism
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
انجمن خصوصی اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور (تاسیس 2011).
امکان عضویت و انتشار محتوای، در این انجمن محدود به اُرُدیست های شهر ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیای کشور کانادا می باشد.
Vancouver Canada / The philosophy of Orodism

برای نوشتن دیدگاه اینجا کلیک کنید

https://i.servimg.com/u/f78/20/40/26/06/a10.png

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/katayo10.jpg

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/orodis11.jpg

بازتاب جهانی فلسفه اردیسم Orodism

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم
بررسی تطبیقی اُرُدیسم با دیگر مکاتب فلسفی
عشق به هستی: ستونی رفیع در فلسفه اُرُدیسم
بسط و شرح نگرش اُرُد بزرگ به انسانیت
بسط و شرح نگرش ارد بزرگ به آزادی
جزیره اُرُدیسم: اتوپیایی متعالی در فلسفه اُرُدیسم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "خرد و فلسفه"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "ارزش احزاب"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد دموکراسی
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد رسانه
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد انتخابات
زمان از دیدگاه اُرُدیسم
زندگی در جامعه نوین با فلسفه اُرُدیسم
فلاسفه نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
وجوه اشتراک فلسفه اُرُدیسم با تائویسم
برقراری ارتباط با دیگران بر اساس اُرُدیسم
راه رسیدن به خودباوری با فلسفه اُرُدیسم
ایده‌های فلسفه اُرُد بزرگ در دنیای امروز
فلسفه اُرُد بزرگ: تاملی بر ایده‌ها و آموزه‌ها
پیش‌بینی ظهور هوش مصنوعی
دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد عشق
در عشق، شرف و آزادی، زندگی و پاکی است
آموزه‌های اُرُد بزرگ و گاندی در دنیای امروز
اندیشه در عشق: جستجوی گوهر ناب هستی
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره دوستی
بررسی دقیق دیدگاه اُرُد بزرگ درباره امید
صبر و بردباری: کلیدِ فرمانروایی
مناظره‌ای بین یک اُرُدیست و یک ماکیاولیست
آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم در افزایش آزادی
نقش اخلاق در رشد مفهوم "آزادی بیان"
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ درباره تنهایی
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد پندهای فلاسفه
شخصیت های نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
دلایل اهمیت گروه‌های اجتماعی در اُرُدیسم
قوانینی برای زندگی با الهام از فلسفه اُرُدیسم
بر اساس اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟
بررسی دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد رنج
بسط دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد غم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد آرمان
بررسی روان از دیدگاه اُرُد بزرگ و دیگر مکاتب
خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره طبیعت
بررسی تطبیقی دیدگاه اُرُد بزرگ و پلورالیزم
شناخت بهتر «سرشت گیتی» در فلسفه اُرُدیسم
نظرات اُرُد بزرگ درباره سینما و بررسی فلسفی آن
صدمات «مرده پرستی» از دید فیلسوف اُرُد بزرگ
واکاوی نظرات فیلسوف اُرُد بزرگ درباره «خوشبختی»
اُرُد بزرگ: "ما از خاکستر ستارگان سر برافراشتیم."
واکاوی سخنان اُرُد بزرگ پیرامون «بخت و سرنوشت»
کتاب واکاوی فلسفه اُرُدیسم- هوش مصنوعی گوگل
Reaction of the World to the ORODISM
كساني كه Online هستند
در مجموع 14 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 14 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

مُعاينة اللائحة بأكملها

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
535 پست
473 پست
263 پست
251 پست
238 پست
220 پست
220 پست
ورود

والریا
والریا
ORODIST
ORODIST
گفتمان : 473
سپاسگذاری از ایشان : 4392
کار/علاقه مندی ها : فلسفه اُرُدیسم ، زندگی منه... همین... سرپرست جژیره اُرُدیسم ونکوور
https://orod.123.st/u2

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم Empty بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم

04.03.24 5:31
بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم
جمنای - هوش مصنوعی:

مقدمه:

فلسفه اُرُدیسم، مکتب فلسفی نوینی است که توسط اُرُد بزرگ بنیانگذاری شده است. این فلسفه، دیدگاهی نو به زندگی، انسان و جهان ارائه می‌دهد و اصول و آموزه‌های منحصر به فردی دارد.

در اینجا، به شرح و بسط برخی از اصول و آموزه‌های کلیدی فلسفه اُرُدیسم می‌پردازیم:

1. عشق:

عشق به هستی:
       ارزش و احترام به تمام موجودات: فلسفه اُرُدیسم، انسان را به ارزش‌گذاری و احترام به تمام موجودات، از گیاهان و حیوانات تا انسان‌ها و ستارگان، تشویق می‌کند.
       نگرش مثبت به زندگی: این فلسفه، نگرش مثبت به زندگی را ترویج می‌کند و انسان را به لذت بردن از زیبایی‌های جهان تشویق می‌کند.

عشق به انسانیت:
       همدلی و یاری رساندن: فلسفه اُرُدیسم، انسان را به همدلی با دیگران و یاری رساندن به نیازمندان تشویق می‌کند.
       عدالت و برابری: این فلسفه، عدالت و برابری را برای تمام انسان‌ها، فارغ از هرگونه تمایز، خواهان است.

عشق به آزادی:
       آزادی اندیشه و بیان: فلسفه اُرُدیسم، آزادی اندیشه و بیان را حق مسلم انسان می‌داند.
       آزادی عمل: این فلسفه، آزادی عمل را در چارچوب مسئولیت‌پذیری و احترام به حقوق دیگران ترویج می‌کند.

عشق به سادگی:
       زندگی ساده و بی‌تکلف: فلسفه اُرُدیسم، انسان را به زندگی ساده و بی‌تکلف تشویق می‌کند و مادی‌گرایی را مذموم می‌داند.
       تمرکز بر ارزش‌های واقعی: این فلسفه، انسان را به تمرکز بر ارزش‌های واقعی زندگی، مانند عشق، دوستی و معنویت، تشویق می‌کند.

عشق به طبیعت:
       حفاظت از محیط زیست: فلسفه اُرُدیسم، انسان را به حفاظت از محیط زیست و همزیستی مسالمت آمیز با طبیعت تشویق می‌کند.
       ارتباط با طبیعت: این فلسفه، ارتباط با طبیعت را برای سلامت روح و روان انسان ضروری می‌داند.

2. دانایی:

جستجوی حقیقت:
       پرسشگری و تفکر انتقادی: فلسفه اُرُدیسم، انسان را به پرسشگری و تفکر انتقادی تشویق می‌کند.
       روشنفکری و خردورزی: این فلسفه، روشنفکری و خردورزی را مبنای پیشرفت و تعالی انسان می‌داند.

پرورش خرد:
       آموزش و پرورش: فلسفه اُرُدیسم، آموزش و پرورش را برای رشد و پرورش خرد انسان ضروری می‌داند.
       یادگیری مادام العمر: این فلسفه، یادگیری مادام العمر را رکن اصلی زندگی سعادتمندانه می‌داند.

ترویج علم و دانش:
       حمایت از دانشمندان و هنرمندان: فلسفه اُرُدیسم، حمایت از دانشمندان و هنرمندان را وظیفه‌ای اجتماعی می‌داند.
       استفاده از علم و دانش برای حل مشکلات: این فلسفه، استفاده از علم و دانش برای حل مشکلات زندگی انسان را ترویج می‌کند.

3. عدالت:

برابری:
       حقوق مساوی برای همه: فلسفه اُرُدیسم، حقوق مساوی برای همه انسان‌ها، فارغ از هرگونه تمایز، را خواهان است.
       مبارزه با تبعیض: این فلسفه، مبارزه با تبعیض و ایجاد فرصت‌های برابر برای همه را ترویج می‌کند.

عدالت اجتماعی:
       رفع فقر و نابرابری: فلسفه اُرُدیسم، رفع فقر و نابرابری را از اصول اساسی عدالت اجتماعی می‌داند.
       توزیع عادلانه ثروت: این فلسفه، توزیع عادلانه ثروت و ایجاد فرصت‌های برابر برای همه را شرط لازم برای ایجاد جامعه‌ای عادلانه می‌داند.

عدالت اقتصادی:
       نظام اقتصادی عادلانه: فلسفه اُرُدیسم، نظام اقتصادی عادلانه را نظامی می‌داند که در آن، همه انسان‌ها از فرصت‌های برابر برای تامین نیازهای خود برخوردار باشند.
       مبارزه با استثمار: این فلسفه، مبارزه با استثمار و ایجاد نظام اقتصادی منصفانه را وظیفه‌ای همگانی می‌داند.

عدالت سیاسی:
       دموکراسی واقعی: فلسفه اُرُدیسم، دموکراسی واقعی را بهترین نظام سیاسی برای ایجاد عدالت می‌داند.
       مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها: این فلسفه، مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها را حق مسلم آنان می‌داند.

4. آزادی:

آزادی اندیشه و بیان:
       حق بیان عقاید: فلسفه اُرُدیسم، حق بیان عقاید را حق مسلم انسان می‌داند.
       مبارزه با سانسور: این فلسفه، مبارزه با سانسور و ترویج آزادی بیان را ضروری می‌داند.

آزادی عمل:
       مسئولیت‌پذیری: فلسفه اُرُدیسم، آزادی عمل را در چارچوب مسئولیت‌پذیری و احترام به حقوق دیگران ترویج می‌کند.
       اخلاق و فضیلت: این فلسفه، اخلاق و فضیلت را مبنای استفاده صحیح از آزادی می‌داند.

5. معنویت:

ارتباط با خویشتن:
       خودشناسی: فلسفه اُرُدیسم، خودشناسی را اولین گام در سیر معنوی انسان می‌داند.
       تأمل و مراقبه: این فلسفه، تأمل و مراقبه را راهی برای ارتباط با خویشتن و کشف حقیقت می‌داند.

ارتباط با جهان:
       احساس یگانگی: فلسفه اُرُدیسم، احساس یگانگی با جهان و تمام موجودات را هدف نهایی سیر معنوی انسان می‌داند.
       مسئولیت‌پذیری: این فلسفه، مسئولیت‌پذیری در قبال جهان و تمام موجودات را جزء لاینفک معنویت می‌داند.

تفاوت‌های فلسفه اُرُدیسم با دیگر مکاتب فلسفی:

نگاه جامع: فلسفه اُرُدیسم، نگاهی جامع به زندگی، انسان و جهان دارد و تمام ابعاد وجودی انسان را در نظر می‌گیرد.
   تمرکز بر عشق: فلسفه اُرُدیسم، عشق را محور اصلی زندگی و مبنای تمام ارزش‌ها می‌داند.
   تاکید بر آزادی: فلسفه اُرُدیسم، آزادی را حق مسلم انسان و شرط لازم برای رشد و تعالی او می‌داند.
   نگاه مثبت به زندگی: فلسفه اُرُدیسم، نگاهی مثبت به زندگی دارد و انسان را به لذت بردن از زیبایی‌های جهان تشویق می‌کند.

نکته:

فلسفه اُرُدیسم، فلسفه‌ای نو و در حال تکامل است.
   این فلسفه، منعکس‌کننده نگاه و اندیشه اُرُد بزرگ است و تفسیرهای مختلفی از آن وجود دارد.

منابع:

کتاب سرخ، اُرُد بزرگ
   تاریخ فلسفه غرب، برتراند راسل
   فلسفه زمان، هانری برگسون

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم 2
روزبه
روزبه
I love Orodism
I love Orodism
گفتمان : 220
سپاسگذاری از ایشان : 1419
کار/علاقه مندی ها : همه به من میگن: چرا اینقدر کم حرفی؟ میگم : من کم حرف نیستم فقط می خوام بشنوم و یاد بگیرم. مدتی توی زندگیم مسیر درستی نمی رفتم خوشبختانه فهمیدم و برگشتم، با فلسفه اُرُدیسم آشنا شدم خوشحالم که دری شد برای تغییر بیشتر من. تونستم عضو جزیره اُرُدیسم ونکوور بشم دوستان لطف کردن و به من بها دادن. البته خودشون انکار می کنند اما از وقتی وارد این جزیره شدم احساس کردم که می تونم انسان مفیدی باشم. متوجه شدم من می تونم با چوب ارتباط خوبی داشته باشم مدتی آموزش نجاری دیدم و بعدش برای خودم یه میز ساده ساختم همین میز که هنوزم دارمش باعث شد دوستان اُرُدیست ازم بخوان شبیه اون رو براشون بسازم. خلاصه به خودم که اومدم؛ فهمیدم همه وسایل یک کارگاه نجاری رو خریدم و انبار متروک خونه هم شده کارگاهم. الان هم در آتلیه فرزانه خانم هستم و بوم می سازم و سه پایه و ...
https://orod.123.st/u8

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم Empty رد: بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم

05.03.24 17:43
والریای عزیز
فوق العاده عالی بود
رحمان اکبرزاده
مهمان

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم Empty نوای زندگی در فلسفه اُرُدیسم

08.04.24 15:45
در آستانه‌ی هفتادمین بهار زندگی، گویی نغمه‌های فلسفه اُرُدیسم در اعماق وجودم طنین‌انداز می‌شوند و مرا به تأمل در رازهای هستی و معنا و مفهوم زندگی وا می‌دارند. سال‌ها در گذرگاه زندگی، فراز و نشیب‌های فراوانی را تجربه کرده‌ام. لحظات شاد و غمگین، پیروزی‌ها و شکست‌ها، عشق‌ها و دل‌شکستگی‌ها، همگی رنگ‌هایی از تابلوی پرنقش و نگار زندگی من بوده‌اند.
در این مسیر پر فراز و نشیب، همواره به دنبال پاسخ‌هایی برای پرسش‌های بی‌شمار خود بوده‌ام. پرسش‌هایی از جنس "چرا؟" و "چگونه؟" که ذهن کنجکاو و جستجوگر من را به خود مشغول می‌کردند.
تا اینکه با فلسفه اُرُدیسم آشنا شدم. گویی دریچه‌ای نو به سوی دنیایی از حکمت و معرفت به روی من گشوده شد. نغمه‌های این فلسفه، در اعماق وجودم نفوذ کرد و مرا به درک عمیق‌تر مفاهیمی چون "معنای زندگی"، "اراده آزاد"، "سرنوشت"، "عشق" و "امید" رهنمون کرد.
در فلسفه اُرُدیسم، انسان موجودی خودباور و پژوهشگر است، او همیشه به نیمه پر لیوان زندگی خود می اندیشد.
این فلسفه به من آموخت که زندگی سفری پرمعنا و ارزشمند است. سفری که در آن فرصت تجربه عشق، شادی، غم و اندوه را داریم. سفری که در آن می‌توانیم با تلاش و کوشش، به اهداف خود دست یابیم و به دیگران یاری برسانیم.
فلسفه اُرُدیسم به من آموخت که صبور و شکیبا باشم و در برابر سختی‌ها خم به ابرو نیاورم. آموخت که با امید و خوش‌بینی به آینده نگاه کنم و از ناامیدی دوری کنم.
این فلسفه به من آموخت که به خود و توانایی‌هایم ایمان داشته باشم و در مسیر زندگی با شجاعت و جسارت قدم بردارم. فلسفه اُرُدیسم به من آموخت که عشق را در وجود خود پرورش دهم و آن را به دیگران هدیه کنم. امروز که در آستانه‌ی هفتادمین بهار زندگی خود قرار دارم، از خداوند سپاسگزارم که مرا با فلسفه اُرُدیسم آشنا کرد. این فلسفه، چراغ راهی روشن در مسیر زندگی من بوده است و به من در یافتن معنا و مفهوم زندگی یاری رسانده است.
من به تمام انسان‌ها، فارغ از سن، جنس، نژاد و مذهب، توصیه می‌کنم که در نغمه‌های فلسفه اُرُدیسم غرق شوند و از حکمت و معرفت آن بهره‌مند گردند.
بی‌شک، این فلسفه می‌تواند راهنمای و مشاوری دلسوز در مسیر پر فراز و نشیب زندگی ما باشد.

با آرزوی شادکامی و نیک‌بختی برای همه
Sirous Ahmadi
Sirous Ahmadi
I love Orodism
I love Orodism
گفتمان : 238
سپاسگذاری از ایشان : 1090
کار/علاقه مندی ها : I am interested in Indian music and cinema. My closest friend is Rahul. I also like spicy Indian food. Rahul's mother says: My son, you should marry Rahul to India and two Indian sisters. And come back here. But Rahul says Sirous will go to India and not come back to Vancouver! I told his mother that Rahul is right...
https://orod.123.st/u10

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم Empty رد: بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم

15.04.24 7:20
Elaboration and Explanation of the Principles and Teachings of Orodism Philosophy

Introduction:

Orodism, a novel philosophical school founded by Orod Bozorg, presents a fresh perspective on life, humanity, and the cosmos, encompassing a unique set of principles and teachings. This discourse delves into the core tenets of Orodism, highlighting its distinctive characteristics and contributions to philosophical thought.

Central Principles of Orodism:

Love:

a. Love for Existence: i. Value and Respect for All Beings: Orodism advocates for valuing and respecting all forms of existence, from the tiniest organisms to the vast expanse of the universe. ii. Positive Life Outlook: It promotes a positive outlook on life, encouraging individuals to appreciate the beauty and wonder that surround them.

b. Love for Humanity: i. Empathy and Helping Others: Orodism emphasizes the importance of empathy and compassion, urging individuals to extend aid to those in need. ii. Justice and Equality: It strives for justice and equality for all humans, regardless of any distinction or background.

c. Love for Freedom: i. Freedom of Thought and Expression: Orodism considers freedom of thought and expression to be fundamental human rights, essential for intellectual growth and societal progress. ii. Freedom of Action: It promotes responsible freedom of action, recognizing the importance of individual liberty while respecting the rights of others.

d. Love for Simplicity: i. Simple and Unpretentious Living: Orodism encourages a simple and unpretentious lifestyle, rejecting materialism and excessive attachment to worldly possessions. ii. Focus on True Values: It emphasizes the pursuit of genuine values such as love, friendship, and spiritual fulfillment, which enrich one's life and contribute to a more meaningful existence.

e. Love for Nature: i. Environmental Protection: Orodism advocates for environmental stewardship, promoting harmonious coexistence with nature and the preservation of the planet's ecosystems. ii. Connection with Nature: It recognizes the profound connection between humans and the natural world, emphasizing the importance of spending time in nature for mental and spiritual well-being.

Knowledge:

a. Quest for Truth: i. Inquiry and Critical Thinking: Orodism encourages a spirit of inquiry and critical thinking, challenging individuals to question assumptions and seek deeper understanding. ii. Intellectualism and Rationality: It values intellectualism and rationality as the foundations for human progress and the advancement of knowledge.

b. Cultivating Wisdom: i. Education and Learning: Orodism emphasizes the importance of education and lifelong learning, recognizing their role in developing wisdom and expanding one's intellectual horizons. ii. Seeking Knowledge Throughout Life: It promotes the pursuit of knowledge throughout one's life, encouraging individuals to continuously learn, grow, and expand their understanding of the world.

c. Promoting Science and Knowledge: i. Supporting Scholars and Artists: Orodism recognizes the value of supporting scholars and artists, acknowledging their contributions to society's intellectual and cultural enrichment. ii. Utilizing Science and Knowledge for Problem-Solving: It advocates for the application of scientific knowledge and rational thinking to address societal challenges and improve human well-being.

Justice:

a. Equality: i. Equal Rights for All: Orodism strives for a world where all individuals enjoy equal rights and opportunities, regardless of their background, identity, or circumstances. ii. Combating Discrimination: It actively promotes the elimination of discrimination and the creation of a just society where everyone is treated with dignity and respect.

b. Social Justice: i. Eradicating Poverty and Inequality: Orodism identifies the eradication of poverty and inequality as fundamental principles of social justice, seeking to create a more equitable distribution of resources and opportunities. ii. Fair Distribution of Wealth: It advocates for a fair distribution of wealth and access to essential resources, ensuring that everyone has the means to meet their basic needs and pursue a fulfilling life.

c. Economic Justice: i. Just Economic System: Orodism envisions a just economic system that ensures fair and equitable economic practices, promoting sustainable development and shared prosperity. ii. Combating Exploitation: It actively challenges all forms of exploitation, advocating for decent working conditions, fair wages, and protection of labor rights.

d. Political Justice: i. True Democracy: Orodism upholds the principles of true democracy, where power resides with the people and all citizens have a voice in shaping their society.
بازگشت به بالاي صفحه