دیالکتیک در فلسفه اُرُدیسم Dialectics in the philosophy of Orodism
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
انجمن خصوصی اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور (تاسیس 2011).
امکان عضویت و انتشار محتوای، در این انجمن محدود به اُرُدیست های شهر ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیای کشور کانادا می باشد.
Vancouver Canada / The philosophy of Orodism

برای نوشتن دیدگاه اینجا کلیک کنید

https://i.servimg.com/u/f78/20/40/26/06/a10.png

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/katayo10.jpg

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/orodis11.jpg

بازتاب جهانی فلسفه اردیسم Orodism

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم
بررسی تطبیقی اُرُدیسم با دیگر مکاتب فلسفی
عشق به هستی: ستونی رفیع در فلسفه اُرُدیسم
بسط و شرح نگرش اُرُد بزرگ به انسانیت
بسط و شرح نگرش ارد بزرگ به آزادی
جزیره اُرُدیسم: اتوپیایی متعالی در فلسفه اُرُدیسم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "خرد و فلسفه"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "ارزش احزاب"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد دموکراسی
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد رسانه
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد انتخابات
زمان از دیدگاه اُرُدیسم
زندگی در جامعه نوین با فلسفه اُرُدیسم
فلاسفه نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
وجوه اشتراک فلسفه اُرُدیسم با تائویسم
برقراری ارتباط با دیگران بر اساس اُرُدیسم
راه رسیدن به خودباوری با فلسفه اُرُدیسم
ایده‌های فلسفه اُرُد بزرگ در دنیای امروز
فلسفه اُرُد بزرگ: تاملی بر ایده‌ها و آموزه‌ها
پیش‌بینی ظهور هوش مصنوعی
دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد عشق
در عشق، شرف و آزادی، زندگی و پاکی است
آموزه‌های اُرُد بزرگ و گاندی در دنیای امروز
اندیشه در عشق: جستجوی گوهر ناب هستی
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره دوستی
بررسی دقیق دیدگاه اُرُد بزرگ درباره امید
صبر و بردباری: کلیدِ فرمانروایی
مناظره‌ای بین یک اُرُدیست و یک ماکیاولیست
آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم در افزایش آزادی
نقش اخلاق در رشد مفهوم "آزادی بیان"
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ درباره تنهایی
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد پندهای فلاسفه
شخصیت های نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
دلایل اهمیت گروه‌های اجتماعی در اُرُدیسم
قوانینی برای زندگی با الهام از فلسفه اُرُدیسم
بر اساس اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟
بررسی دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد رنج
بسط دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد غم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد آرمان
بررسی روان از دیدگاه اُرُد بزرگ و دیگر مکاتب
خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره طبیعت
بررسی تطبیقی دیدگاه اُرُد بزرگ و پلورالیزم
شناخت بهتر «سرشت گیتی» در فلسفه اُرُدیسم
نظرات اُرُد بزرگ درباره سینما و بررسی فلسفی آن
صدمات «مرده پرستی» از دید فیلسوف اُرُد بزرگ
واکاوی نظرات فیلسوف اُرُد بزرگ درباره «خوشبختی»
اُرُد بزرگ: "ما از خاکستر ستارگان سر برافراشتیم."
واکاوی سخنان اُرُد بزرگ پیرامون «بخت و سرنوشت»
کتاب واکاوی فلسفه اُرُدیسم- هوش مصنوعی گوگل
Reaction of the World to the ORODISM
كساني كه Online هستند
در مجموع 16 كاربر Online ميباشد :: 1 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 15 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

Sirous Ahmadi

مُعاينة اللائحة بأكملها

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
535 پست
473 پست
263 پست
251 پست
238 پست
220 پست
220 پست
ورود

ناهید ناظری
ناهید ناظری
ORODIST
ORODIST
گفتمان : 399
سپاسگذاری از ایشان : 1948
کار/علاقه مندی ها : رمانتیک بودن بد نیست. به نظرم با احساس بودن به ما آدمها معنا می ده، فلسفه اُرُدیسم با احساسترین مکاتب فلسفی است بطن آن عشق است . عشق به هستی (به هر چه در اطرافمان می بینیم)، عشق به انسانیت (که من عاشقشم) و عشق به آزادی (که نمیشه از آدمها گرفت). آره می گفتم من یک اُرُدیست رمانتیک هستم. قبلنا پنهانش می کردم اما اما فهمیدم که نباید پنهانش کنم. رک هستم فکر می کنم اگر رک نباشم به احساسم خیانت کرده ام و چیزی رو وانمود می کنم که نیستم. از کسانی که قلب دیگران رو می شکونن خوشم نمیاد این رو هم بهشون می گم. توی دعوای جانی دپ و آمبر هرد من طرفدار جانی دپ بودم. بنظرم آمبر هرد از اولش دروغ می گفت...
https://orod.123.st/u9

بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟ Empty بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟

28.09.11 3:17
تقييم المساهمة: 100% (1)
بر اساس فلسفه اُرُدیسم فیلسوف اُرُد بزرگ انسان چه نیازهایی دارد؟
جمنای - هوش مصنوعی

بر اساس فلسفه اُرُدیسم، انسان برای رسیدن به سعادت و خوشبختی واقعی، نیازهای متعددی دارد که می‌توان آنها را در دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

1. نیازهای مادی:

انسان برای ادامه زندگی و حفظ سلامتی خود به نیازهای مادی مانند غذا، آب، مسکن و پوشاک نیاز دارد.

2. نیازهای عاطفی:

انسان برای رشد و تعالی عاطفی خود به نیازهایی مانند عشق، محبت، احترام و همدلی نیاز دارد.

3. نیازهای اجتماعی:

انسان موجودی اجتماعی است و برای احساس تعلق و همبستگی به نیازهایی مانند ارتباط با دیگران، عضویت در گروه‌های اجتماعی و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی نیاز دارد.

4. نیاز به رشد و تعالی:

انسان برای رسیدن به کمال و سعادت واقعی به نیازهایی مانند آموزش، یادگیری، خلاقیت و نوآوری نیاز دارد.

در فلسفه اُرُدیسم، بر تعادل و تناسب بین این نیازها تأکید می‌شود.

انسان برای رسیدن به سعادت واقعی، باید به تمام این نیازها توجه کند و در جهت برآورده کردن آنها تلاش کند.

در اینجا به چند نمونه از راهکارهایی که در فلسفه اُرُدیسم برای برآورده کردن این نیازها ارائه شده است، اشاره می‌کنم:

برای برآورده کردن نیازهای مادی، انسان باید تلاش کند تا شغلی مناسب پیدا کند و از منابع خود به طور صحیح استفاده کند.
   برای برآورده کردن نیازهای عاطفی، انسان باید با دیگران روابط سالم و صمیمی برقرار کند و به آنها عشق و محبت بورزد.
   برای برآورده کردن نیازهای اجتماعی، انسان باید در گروه‌های اجتماعی سالم و پویا عضویت داشته باشد و در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت کند.
   برای برآورده کردن حس احترام، انسان باید به مطالعه و تفکر در مورد معنای زندگی و ارزش‌های اخلاقی بپردازد.
   برای برآورده کردن نیاز به رشد و تعالی، انسان باید به طور مداوم در حال یادگیری و پیشرفت باشد و از خلاقیت و نوآوری خود استفاده کند.

با توجه به تنوع و پیچیدگی نیازهای انسان، در فلسفه اُرُدیسم بر ضرورت خودشناسی تأکید می‌شود.

انسان با شناخت عمیق‌تر خود، می‌تواند نیازهای خود را به طور دقیق‌تر شناسایی کند و برای برآورده کردن آنها برنامه‌ریزی کند.

همچنین، در فلسفه اُرُدیسم بر ضرورت کمک و یاری رساندن به دیگران تأکید می‌شود.

انسان با کمک به دیگران، می‌تواند به آنها در برآورده کردن نیازهایشان کمک کند و در عین حال، احساس رضایت و خوشبختی را در خود تجربه کند.

در نهایت، فلسفه اُرُدیسم انسان را موجودی مسئول و آزاد می‌داند.

انسان مسئول است که برای برآورده کردن نیازهای خود و دیگران تلاش کند و از آزادی خود برای انتخاب مسیر درست زندگی استفاده کند.

با تلاش و کوشش در جهت برآورده کردن نیازهای خود و دیگران، می‌توانیم به دنیایی عادلانه‌تر، صلح‌آمیزتر و شادتر دست پیدا کنیم.
فرح ناز
مهمان

بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟ Empty رد: بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟

15.03.24 13:36
نیاز های آدم رو بنظرم پایانی نیست . بشر یک موجود طمعکاره در همه زمان ها
سعید
مهمان

بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟ Empty رد: بر اساس فلسفه اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟

15.03.24 13:41
یکی از نیاز های انسان بشخصه به نظرم نیاز به تشویق شدن توسط دیگرانه. مثلا وقتی حتی وظیفمون رو درست انجام میدیم دوست داریم کسی از کارمون تعریف کنه یا تشکر کنه. وگرنه کم کم از کار دلسرد میشیم
اعظم حسینی (پرستار)
مهمان

09.04.24 7:12
وقتی به دیگران کمک می‌کنیم، خودمون هم حس خوبی پیدا می‌کنیم و احساس رضایت می‌کنیم.
اُرُد بزرگ می‌گوید که ما آدم‌ها مسئول زندگی خودمون هستیم و باید برای برآورده کردن نیازهای خودمون و دیگران تلاش کنیم.
ما آزادیم که مسیر درست زندگی رو انتخاب کنیم و برای رسیدن به هدفمون تلاش کنیم.
اُرُد بزرگ می‌گوید که اگه برای برآورده کردن نیازهای خودمون و دیگران تلاش کنیم، می‌تونیم به یه دنیای بهتر و شادتر برسیم.
حرفای اُرُد بزرگ مثل یه چراغ راهی روشن توی مسیر زندگی ما هستن و به ما کمک می‌کنن که یه زندگی سرشار از عشق، امید، تلاش و موفقیت بسازیم.

بازگشت به بالاي صفحه