دیالکتیک در فلسفه اُرُدیسم Dialectics in the philosophy of Orodism
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
انجمن خصوصی اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور (تاسیس 2011).
امکان عضویت و انتشار محتوای، در این انجمن محدود به اُرُدیست های شهر ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیای کشور کانادا می باشد.
Vancouver Canada / The philosophy of Orodism

برای نوشتن دیدگاه اینجا کلیک کنید

https://i.servimg.com/u/f78/20/40/26/06/a10.png

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/katayo10.jpg

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/orodis11.jpg

بازتاب جهانی فلسفه اردیسم Orodism

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم
بررسی تطبیقی اُرُدیسم با دیگر مکاتب فلسفی
عشق به هستی: ستونی رفیع در فلسفه اُرُدیسم
بسط و شرح نگرش اُرُد بزرگ به انسانیت
بسط و شرح نگرش ارد بزرگ به آزادی
جزیره اُرُدیسم: اتوپیایی متعالی در فلسفه اُرُدیسم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "خرد و فلسفه"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "ارزش احزاب"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد دموکراسی
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد رسانه
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد انتخابات
زمان از دیدگاه اُرُدیسم
زندگی در جامعه نوین با فلسفه اُرُدیسم
فلاسفه نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
وجوه اشتراک فلسفه اُرُدیسم با تائویسم
برقراری ارتباط با دیگران بر اساس اُرُدیسم
راه رسیدن به خودباوری با فلسفه اُرُدیسم
ایده‌های فلسفه اُرُد بزرگ در دنیای امروز
فلسفه اُرُد بزرگ: تاملی بر ایده‌ها و آموزه‌ها
پیش‌بینی ظهور هوش مصنوعی
دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد عشق
در عشق، شرف و آزادی، زندگی و پاکی است
آموزه‌های اُرُد بزرگ و گاندی در دنیای امروز
اندیشه در عشق: جستجوی گوهر ناب هستی
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره دوستی
بررسی دقیق دیدگاه اُرُد بزرگ درباره امید
صبر و بردباری: کلیدِ فرمانروایی
مناظره‌ای بین یک اُرُدیست و یک ماکیاولیست
آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم در افزایش آزادی
نقش اخلاق در رشد مفهوم "آزادی بیان"
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ درباره تنهایی
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد پندهای فلاسفه
شخصیت های نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
دلایل اهمیت گروه‌های اجتماعی در اُرُدیسم
قوانینی برای زندگی با الهام از فلسفه اُرُدیسم
بر اساس اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟
بررسی دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد رنج
بسط دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد غم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد آرمان
بررسی روان از دیدگاه اُرُد بزرگ و دیگر مکاتب
خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره طبیعت
بررسی تطبیقی دیدگاه اُرُد بزرگ و پلورالیزم
شناخت بهتر «سرشت گیتی» در فلسفه اُرُدیسم
نظرات اُرُد بزرگ درباره سینما و بررسی فلسفی آن
صدمات «مرده پرستی» از دید فیلسوف اُرُد بزرگ
واکاوی نظرات فیلسوف اُرُد بزرگ درباره «خوشبختی»
اُرُد بزرگ: "ما از خاکستر ستارگان سر برافراشتیم."
واکاوی سخنان اُرُد بزرگ پیرامون «بخت و سرنوشت»
کتاب واکاوی فلسفه اُرُدیسم- هوش مصنوعی گوگل
Reaction of the World to the ORODISM
كساني كه Online هستند
در مجموع 9 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 9 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

مُعاينة اللائحة بأكملها

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
535 پست
473 پست
263 پست
251 پست
238 پست
220 پست
220 پست
ورود

روزبه
روزبه
I love Orodism
I love Orodism
گفتمان : 220
سپاسگذاری از ایشان : 1419
کار/علاقه مندی ها : همه به من میگن: چرا اینقدر کم حرفی؟ میگم : من کم حرف نیستم فقط می خوام بشنوم و یاد بگیرم. مدتی توی زندگیم مسیر درستی نمی رفتم خوشبختانه فهمیدم و برگشتم، با فلسفه اُرُدیسم آشنا شدم خوشحالم که دری شد برای تغییر بیشتر من. تونستم عضو جزیره اُرُدیسم ونکوور بشم دوستان لطف کردن و به من بها دادن. البته خودشون انکار می کنند اما از وقتی وارد این جزیره شدم احساس کردم که می تونم انسان مفیدی باشم. متوجه شدم من می تونم با چوب ارتباط خوبی داشته باشم مدتی آموزش نجاری دیدم و بعدش برای خودم یه میز ساده ساختم همین میز که هنوزم دارمش باعث شد دوستان اُرُدیست ازم بخوان شبیه اون رو براشون بسازم. خلاصه به خودم که اومدم؛ فهمیدم همه وسایل یک کارگاه نجاری رو خریدم و انبار متروک خونه هم شده کارگاهم. الان هم در آتلیه فرزانه خانم هستم و بوم می سازم و سه پایه و ...
https://orod.123.st/u8

خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ

24.11.15 19:36
خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ
جمنای - هوش مصنوعی:

دیدگاه اُرُد بزرگ درباره خودکامگان، دیدگاهی انتقادی و انسانی است.
او خودکامگی را پدیده‌ای ظالمانه و مخرب می‌داند که به رنج و ستم مردم می‌انجامد. در ادامه به برخی از نکات کلیدی دیدگاه اُرُد بزرگ درباره خودکامگان و مقایسه آن با دیگر مکاتب فلسفی و اجتماعی می‌پردازیم:

1. ظلم و ستم:

اُرُد بزرگ: خودکامگی را ظلمی آشکار به مردم می‌داند و معتقد است که اشک و نفرین ستمدیدگان، فروپاشی ستمگران را به دنبال خواهد داشت..
مکاتب دیگر:
افلاطون: در کتاب جمهوریت، به نقد انواع حکومت‌ها می‌پردازد و معتقد است که دیکتاتوری، بدترین نوع حکومت است.
مارکس: در کتاب کاپیتال، به نقد نظام سرمایه‌داری می‌پردازد و معتقد است که این نظام، به استثمار طبقه کارگر می‌انجامد.

2. امید به رهایی:

اُرُد بزرگ: در تاریکترین شب های ستم، روشنترین ستاره های رهایی زاده می شوند.
مکاتب دیگر:
مسیحیت: رستگاری و نجات انسان را در گرو ایمان به خدا و مسیح می‌داند.
مارکسیسم: رهایی طبقه کارگر را از طریق انقلاب اجتماعی ممکن می‌داند.

3. بی‌ارزش بودن ستمگران:

اُرُد بزرگ: هیچ نشانی از انسانیت در ستمگران نمی‌بیند و آنها را افرادی تهی و پوچ می‌داند.
مکاتب دیگر:
بودیسم: معتقد است که ریشه ظلم و ستم در جهل و نادانی است.
روانشناسی: خودکامگی را به عنوان یک اختلال روانی بررسی می‌کند.

4. سرنوشت ستمگران:

اُرُد بزرگ: گردن‌کشان و ستمگران را در نهایت به ذلت و زبونی گرفتار می‌بیند.
مکاتب دیگر:
تاریخ: تاریخ نشان داده است که بسیاری از حکومت‌های خودکامه، سرنگون شده‌اند.
فلسفه سیاسی: نظریه‌های مختلفی درباره عدالت و مشروعیت حکومت وجود دارد.

5. ابزارانگاری:

اُرُد بزرگ: خودکامگان، انسان‌ها را به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود می‌بینند.
مکاتب دیگر:
ماکیاولی: در کتاب شهریار، معتقد است که حاکم برای حفظ قدرت خود، می‌تواند از هر وسیله‌ای استفاده کند.
فمینیسم: به نقد نگاه ابزاری به زنان در جوامع مختلف می‌پردازد.

6. خشم و زور:

اُرُد بزرگ: خشم و زور را ابزار ستمگران برای حفظ قدرت خود می‌داند.
مکاتب دیگر:
گاندی: فلسفه مقاومت بدون خشونت را ترویج می‌کند.
آنارشیسم: هرگونه حکومت و قدرتی را نفی می‌کند.

7. خاموشی و فریاد:

اُرُد بزرگ: در پس خاموشی ظاهری، فریادهای خشم و رستاخیز مردم نهفته است.
مکاتب دیگر:
مکتب فرانکفورت: به نقد صنعت فرهنگ و سرکوب خلاقیت و آزادی می‌پردازد.
نظریه‌های پست‌مدرن: به نقد روایت‌های رسمی و هژمونیک می‌پردازند.

8. شادی و غم:

اُرُد بزرگ می گوید: خودکامگان، خط قرمزی بر شادی مردم می‌کشند چرا که جامعه غمگین انگیزه ای برای بهروزی ندارد.

مارکس: معتقد است که خودکامگی، محصول نظام سرمایه‌داری است و با نابودی این نظام، خودکامگی نیز از بین خواهد رفت.

9. جمع‌بندی:

دیدگاه اُرُد بزرگ درباره خودکامگان، دیدگاهی جامع و انسانی است که با آموزه‌های بسیاری از مکاتب فلسفی و اجتماعی همخوانی دارد.

این دیدگاه، ظلم و ستم خودکامگان را به نقد می‌کشد و امید به رهایی و عدالت را در دل مردم زنده نگه می‌دارد.

منابع:
کتاب "سرخ" فیلسوف اُرُد بزرگ
مجموعه مقاله "دیدگاه اُرُد بزرگ درباره خودکامگی و ظلم"
سخنرانی "خودکامگی و راه‌های مقابله با آن"

روزبه
روزبه
I love Orodism
I love Orodism
گفتمان : 220
سپاسگذاری از ایشان : 1419
کار/علاقه مندی ها : همه به من میگن: چرا اینقدر کم حرفی؟ میگم : من کم حرف نیستم فقط می خوام بشنوم و یاد بگیرم. مدتی توی زندگیم مسیر درستی نمی رفتم خوشبختانه فهمیدم و برگشتم، با فلسفه اُرُدیسم آشنا شدم خوشحالم که دری شد برای تغییر بیشتر من. تونستم عضو جزیره اُرُدیسم ونکوور بشم دوستان لطف کردن و به من بها دادن. البته خودشون انکار می کنند اما از وقتی وارد این جزیره شدم احساس کردم که می تونم انسان مفیدی باشم. متوجه شدم من می تونم با چوب ارتباط خوبی داشته باشم مدتی آموزش نجاری دیدم و بعدش برای خودم یه میز ساده ساختم همین میز که هنوزم دارمش باعث شد دوستان اُرُدیست ازم بخوان شبیه اون رو براشون بسازم. خلاصه به خودم که اومدم؛ فهمیدم همه وسایل یک کارگاه نجاری رو خریدم و انبار متروک خونه هم شده کارگاهم. الان هم در آتلیه فرزانه خانم هستم و بوم می سازم و سه پایه و ...
https://orod.123.st/u8

خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty پیرامون خودکامگان (کتاب سرخ)

24.11.15 19:39

- پیرامون خودکامگان (کتاب سرخ)

اشک یک ستمدیده، صدهزار گلوله را دفن می کند. فیلسوف اُرُد بزرگ

در تاریکترین شب های ستم، روشنترین ستاره های رهایی زاده می شوند. فیلسوف اُرُد بزرگ

چه نشانی از بد اندیش بجاست؟ هیچ. فیلسوف اُرُد بزرگ

گردن کشان، خیلی زود، برده آدمهای بدکردار می گردند. فیلسوف اُرُد بزرگ

نفرین به دلی که آه ستمدیدگان را نمی شنود، و دست گیر آدمیان نمی شود. فیلسوف اُرُد بزرگ

خشم و زور، یکی از ابزار ناراستی برای ماندن است. فیلسوف اُرُد بزرگ

چه بسیار گردن کشانی، که به آنی، دچار زبونی شدند. فیلسوف اُرُد بزرگ

آدمهای بدکردار، همگان را برای رسیدن به خواسته های خویش، ابزار می سازند. فیلسوف اُرُد بزرگ

خاموشی بیشه نبرد، فریادها در سینه دارد. فیلسوف اُرُد بزرگ

خودکامگان، خط قرمزی بر شادی های مردم می کشند چرا که جامعه غمگین انگیزه ای برای بهروزی ندارد. فیلسوف اُرُد بزرگ
بهزاد شیرازی
بهزاد شیرازی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
گفتمان : 548
سپاسگذاری از ایشان : 4389
کار/علاقه مندی ها : ادمین اصلی انجمن اختصاصی اُرُدیست های شهر ونکوور، یک اُرُدیست سرخپوش . تقریبا در همه برنامه های جزیره اُرُدیسم ونکوور حضور دارم. این انجمن را در 2011-09-14 برای تبادل نظر اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور ایجاد کردم گوشت خوار نیستم . هنوز مجرد هستم، دلیلش را هم نپرسید چون خودم هم نمی دانم ! یکبار تا پای ازدواج پیش رفتیم اما همه چیز خراب شد بقول مادرم قسمت ما نبود. اسمش را بگذاریم بازی سرنوشت یا چیزی شبیه این ... شاید روزی اوضاع تغییر کرد
https://orod.123.st

خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty رد: خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ

19.03.24 9:34
مطالعه این مقاله به همه کسانی که به دنبال رهایی از ظلم و ستم خودکامگان هستند، توصیه می‌شود. این مقاله، دیدگاه روشنی از سرنوشت محتوم خودکامگان ارائه می‌دهد. با خواندن این مقاله، به قدرت امید و ایمان در مبارزه با ظلم و ستم پی می‌بریم.

#ارُد_بزرگ #خودکامگی #دیکتاتوری
محمدحسین رضایی (اُرُدیست)
مهمان

خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty درباره روان در فلسفه اُرُدیسم

19.03.24 9:49
این مقاله عالی بود چون به طور جامع و دقیق دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ را درباره خودکامگان بررسی می‌کند و آن را با دیگر مکاتب فلسفی و اجتماعی مقایسه می‌کند.
سحر کریم زاده
مهمان

خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty رد: خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ

19.03.24 19:50
به نظرم دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ درباره خودکامگان، دیدگاهی انسانی و امیدوارانه است. این دیدگاه، ظلم و ستم خودکامگان را به چالش می‌کشد و امید به رهایی و عدالت را در دل مردم زنده نگه می‌دارد.
رها تاجی
مهمان

08.04.24 9:53
سلام به همگی! من یه دانشجوی 23 ساله فلسفه هستم . این مقاله یه عالمه چیزای قشنگ درباره خودکامگان می‌گه. میگه که خودکامگان خیلی ظالم و ستمگرن و مردم رو اذیت می‌کنن، اما یه روز مردم از دستشون خلاص می‌شن و عدالت برقرار میشه. حرفای اُرُد بزرگ شبیه حرفای بقیه فیلسوفان هم هست، مثلاً افلاطون و مارکس. اما اُرُد بزرگ فقط درباره سیاست و اقتصاد حرف نمی‌زنه، بلکه یه نگاه کلی و انسانی به خودکامگی داره. این مقاله حرفای قشنگ و شاعرانه داره که فهمیدن فلسفه رو آسون می‌کنه. حرفای اُرُد بزرگ رو با حرفای بقیه فیلسوفا مقایسه می‌کنه.
مقاله "خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ" خیلی خوبه و به آدم کمک می‌کنه که ظلم و ستم خودکامگان رو درک کنه و به آینده امیدوار باشه. این مقاله می‌تونه شروع یه بحث و گفتگو باشه درباره اینکه چطور می‌تونیم از دست خودکامگان خلاص بشیم و یه دنیای عادلانه بسازیم.
بازگشت به بالاي صفحه