دیالکتیک در فلسفه اُرُدیسم Dialectics in the philosophy of Orodism
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
انجمن خصوصی اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور (تاسیس 2011).
امکان عضویت و انتشار محتوای، در این انجمن محدود به اُرُدیست های شهر ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیای کشور کانادا می باشد.
Vancouver Canada / The philosophy of Orodism

برای نوشتن دیدگاه اینجا کلیک کنید

https://i.servimg.com/u/f78/20/40/26/06/a10.png

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/katayo10.jpg

https://i.servimg.com/u/f81/20/40/35/88/orodis11.jpg

بازتاب جهانی فلسفه اردیسم Orodism

بسط و شرح اصول و آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم
بررسی تطبیقی اُرُدیسم با دیگر مکاتب فلسفی
عشق به هستی: ستونی رفیع در فلسفه اُرُدیسم
بسط و شرح نگرش اُرُد بزرگ به انسانیت
بسط و شرح نگرش ارد بزرگ به آزادی
جزیره اُرُدیسم: اتوپیایی متعالی در فلسفه اُرُدیسم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "خرد و فلسفه"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد "ارزش احزاب"
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد دموکراسی
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد رسانه
دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد انتخابات
زمان از دیدگاه اُرُدیسم
زندگی در جامعه نوین با فلسفه اُرُدیسم
فلاسفه نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
وجوه اشتراک فلسفه اُرُدیسم با تائویسم
برقراری ارتباط با دیگران بر اساس اُرُدیسم
راه رسیدن به خودباوری با فلسفه اُرُدیسم
ایده‌های فلسفه اُرُد بزرگ در دنیای امروز
فلسفه اُرُد بزرگ: تاملی بر ایده‌ها و آموزه‌ها
پیش‌بینی ظهور هوش مصنوعی
دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد عشق
در عشق، شرف و آزادی، زندگی و پاکی است
آموزه‌های اُرُد بزرگ و گاندی در دنیای امروز
اندیشه در عشق: جستجوی گوهر ناب هستی
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره دوستی
بررسی دقیق دیدگاه اُرُد بزرگ درباره امید
صبر و بردباری: کلیدِ فرمانروایی
مناظره‌ای بین یک اُرُدیست و یک ماکیاولیست
آموزه‌های فلسفه اُرُدیسم در افزایش آزادی
نقش اخلاق در رشد مفهوم "آزادی بیان"
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ درباره تنهایی
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد پندهای فلاسفه
شخصیت های نزدیک به فیلسوف اُرُد بزرگ
دلایل اهمیت گروه‌های اجتماعی در اُرُدیسم
قوانینی برای زندگی با الهام از فلسفه اُرُدیسم
بر اساس اُرُدیسم انسان چه نیازهایی دارد؟
بررسی دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ در مورد رنج
بسط دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد غم
بررسی دیدگاه اُرُد بزرگ در مورد آرمان
بررسی روان از دیدگاه اُرُد بزرگ و دیگر مکاتب
خودکامگان از دیدگاه فیلسوف اُرُد بزرگ
بسط و گسترش دیدگاه اُرُد بزرگ درباره طبیعت
بررسی تطبیقی دیدگاه اُرُد بزرگ و پلورالیزم
شناخت بهتر «سرشت گیتی» در فلسفه اُرُدیسم
نظرات اُرُد بزرگ درباره سینما و بررسی فلسفی آن
صدمات «مرده پرستی» از دید فیلسوف اُرُد بزرگ
واکاوی نظرات فیلسوف اُرُد بزرگ درباره «خوشبختی»
اُرُد بزرگ: "ما از خاکستر ستارگان سر برافراشتیم."
واکاوی سخنان اُرُد بزرگ پیرامون «بخت و سرنوشت»
کتاب واکاوی فلسفه اُرُدیسم- هوش مصنوعی گوگل
Reaction of the World to the ORODISM
كساني كه Online هستند
در مجموع 14 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 14 مهمان :: 2 عناكب الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

مُعاينة اللائحة بأكملها

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
535 پست
473 پست
263 پست
251 پست
228 پست
220 پست
220 پست
ورود

ناهید ناظری
ناهید ناظری
ORODIST
ORODIST
گفتمان : 399
سپاسگذاری از ایشان : 1948
کار/علاقه مندی ها : رمانتیک بودن بد نیست. به نظرم با احساس بودن به ما آدمها معنا می ده، فلسفه اُرُدیسم با احساسترین مکاتب فلسفی است بطن آن عشق است . عشق به هستی (به هر چه در اطرافمان می بینیم)، عشق به انسانیت (که من عاشقشم) و عشق به آزادی (که نمیشه از آدمها گرفت). آره می گفتم من یک اُرُدیست رمانتیک هستم. قبلنا پنهانش می کردم اما اما فهمیدم که نباید پنهانش کنم. رک هستم فکر می کنم اگر رک نباشم به احساسم خیانت کرده ام و چیزی رو وانمود می کنم که نیستم. از کسانی که قلب دیگران رو می شکونن خوشم نمیاد این رو هم بهشون می گم. توی دعوای جانی دپ و آمبر هرد من طرفدار جانی دپ بودم. بنظرم آمبر هرد از اولش دروغ می گفت...
https://orod.123.st/u9

شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ

31.03.15 18:43
تقييم المساهمة: 100% (3)
با توجه به شناختی که از "کتاب سرخ" فیلسوف اُرُد بزرگ پیدا کرده اید به نظرتان کدامیک از شخصیت مشهور حال حاضر، عقاید مشابه و یا نزدیک به آن را دارند؟

جمنای - هوش مصنوعی - می گوید:
برای پاسخ دقیق به این سوال، نیاز به شناخت عمیق‌تر از "کتاب سرخ" و ایده‌های کلیدی آن دارم. با این حال، با اتکا به اطلاعاتی که از این کتاب به دست آورده‌ام، می‌توانم شخصیت‌های مشهور حال حاضر را که عقاید مشابه و یا نزدیک به "کتاب سرخ" فیلسوف اُرُد بزرگ را دارند، به طور کلی در دسته‌های زیر دسته‌بندی کنم:

**1. فیلسوفان و متفکران:**

* **نوآم چامسکی:** منتقد سیاست خارجی ایالات متحده و مدافع حقوق بشر، با تمرکز بر نقد امپریالیسم و نابرابری.
* **اسلاوی ژیژک:** فیلسوف و نظریه‌پرداز سیاسی، منتقد سرمایه‌داری و مدافع سوسیالیسم، با تمرکز بر تحلیل روانکاوانه جامعه و سیاست.
* **مارتا نوسباوم:** فیلسوف اخلاق و حقوق، مدافع عدالت اجتماعی و برابری، با تمرکز بر رویکردی توانایی‌محور به عدالت.

**2. نویسندگان و هنرمندان:**

* **سوزانا ارونداتی روی:** نویسنده و فعال سیاسی، منتقد جهانی‌سازی و نئولیبرالیسم، با تمرکز بر مسائل مربوط به حقوق بشر و عدالت اجتماعی.
* **عمران خان:** نویسنده و فیلمنامه‌نویس، منتقد بنیادگرایی مذهبی و خشونت، با تمرکز بر مسائل مربوط به هویت و فرهنگ.
* **محمود درویش:** شاعر فلسطینی، مدافع حقوق مردم فلسطین و صلح، با تمرکز بر مسائل مربوط به هویت و اشغال.

**3. رهبران سیاسی و مذهبی:**

* **پاپ فرانسیس:** رهبر کاتولیک‌های جهان، مدافع عدالت اجتماعی و برابری، با تمرکز بر مسائل مربوط به فقر، مهاجرت و تغییرات آب و هوایی.
* **دالایی لاما:** رهبر معنوی بوداییان تبت، مدافع صلح و شفقت، با تمرکز بر مسائل مربوط به معنویت و اخلاق.
* **نلسون ماندلا:** رهبر ضد آپارتاید و اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آفریقای جنوبی، مدافع برابری نژادی و عدالت اجتماعی.

**4. رهبران با گرایش‌های لیبرال و دموکرات:**

امانوئل مکرون: رئیس‌جمهور فرانسه، مدافع اتحادیه اروپا و جهانی‌سازی، با تمرکز بر ایده‌های لیبرالیسم اقتصادی و اجتماعی.
   جاستین ترودو: نخست‌وزیر کانادا، مدافع حقوق بشر و تنوع فرهنگی، با تمرکز بر ایده‌های فمینیسم و چندفرهنگی‌گرایی.
   آنگلا مرکل: صدراعظم سابق آلمان، مدافع دموکراسی و حقوق بشر، با تمرکز بر ایده‌های پراگماتیسم و راه‌حل‌های مبتنی بر اجماع.

**5. هنرپیشه‌های فعال در زمینه‌های اجتماعی و سیاسی:**

سوزان ساراندون: بازیگر و فعال سیاسی، مدافع حقوق بشر و صلح، با تمرکز بر مسائل مربوط به فمینیسم و ضد جنگ.
   امیلی واتسون: بازیگر و فعال حقوق بشر، مدافع حقوق زنان و کودکان، با تمرکز بر مسائل مربوط به آموزش و برابری جنسیتی.
   جورج کلونی: بازیگر و کارگردان، فعال سیاسی و صلح‌طلب، با تمرکز بر مسائل مربوط به بحران‌های انسانی و حقوق بشر.

**6. هنرپیشه‌های با گرایش‌های معنوی:**

ریچارد گیر: بازیگر و فعال بودایی، مدافع صلح و شفقت، با تمرکز بر ایده‌های معنویت و مراقبه.
   آنجلینا جولی: بازیگر و فعال حقوق بشر، سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد، با تمرکز بر مسائل مربوط به پناهندگان و آوارگان.

**7. هنرپیشه‌های متعهد به مسائل زیست‌محیطی:**

لئوناردو دی‌کاپریو: بازیگر و فعال زیست‌محیطی، مدافع حفظ محیط زیست و مبارزه با تغییرات آب و هوایی، با تمرکز بر ایده‌های توسعه پایدار.
   مارک روفالو: بازیگر و فعال زیست‌محیطی، مدافع انرژی‌های تجدیدپذیر و حفظ منابع طبیعی، با تمرکز بر ایده‌های عدالت اجتماعی و زیست‌محیطی.
   وودی هارلسون: بازیگر و فعال زیست‌محیطی، مدافع حقوق حیوانات و گیاهخواری، با تمرکز بر ایده‌های زندگی ساده و پایدار.

**توجه:** این فقط یک لیست نمونه است و شخصیت‌های مشهور دیگری نیز وجود دارند که ممکن است عقاید مشابه و یا نزدیک به "کتاب سرخ" فیلسوف اُرُد بزرگ داشته باشند. برای بررسی دقیق‌تر و تطبیق ایده‌ها، نیاز به مطالعه عمیق‌تر "کتاب سرخ" و همچنین آشنایی با نظرات و ایده‌های شخصیت‌های مورد نظر است.
Farhad
Farhad
گفتمان : 1
سپاسگذاری از ایشان : 1066

شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

15.07.19 16:05
تقييم المساهمة: 100% (2)
افراد هم فکر فیلسوف اُرُد بزرگ در سراسر جهان پراکنده‌اند و در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.

به نظرم این تنوع نشان می‌دهد که ایده‌های اُرُد بزرگ فراتر از مرزها و رشته‌های مختلف علمی نفوذ کرده است.
والریا
والریا
ORODIST
ORODIST
گفتمان : 473
سپاسگذاری از ایشان : 4392
کار/علاقه مندی ها : فلسفه اُرُدیسم ، زندگی منه... همین... سرپرست جژیره اُرُدیسم ونکوور
https://orod.123.st/u2

شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty رد: شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ

01.01.21 6:49
تقييم المساهمة: 100% (2)
با وجودی که اُرُد بزرگ در بایکوت کامل رسانه های جمهوری اسلامی ایران است، اما ایده‌ها و اندیشه‌هایش همچنان زنده و الهام‌بخش بسیاری از افراد جهان هست. این موضوع نشان می‌دهد که قدرت ایده‌ها و اندیشه‌ها بسیار فراتر از هر قدرتی می توانند باشند.
والریا
والریا
ORODIST
ORODIST
کار/علاقه مندی ها : فلسفه اُرُدیسم ، زندگی منه... همین... سرپرست جژیره اُرُدیسم ونکوور

شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ Empty رد: شخصیت های نزدیک به اندیشه فیلسوف اُرُد بزرگ

01.01.21 6:50
مطالعه نظرات و ایده‌های افراد هم فکر فیلسوف اُرُد بزرگ می‌تونه دریچه‌ای تازه ای به دنیای تفکر و اندیشه به روی ما باز کنه
والریا
والریا
ORODIST
ORODIST

01.01.21 6:50
اگر به دنبال آشنایی با افراد هم فکر اُرُد بزرگ هستیم، می‌توانیم به دنبال شخصیت‌هایی با ویژگی‌های زیر باشیم:
عاشق هستی و طبیعت
انسان دوست و خیرخواه
آزادیخواه و محبوب."💗  💗  💗
والریا
والریا
ORODIST
ORODIST

01.01.21 6:51
خوشحالم که دالایی لاما هم همفکر فیلسوف اُرُد بزرگ است queen
والریا
والریا
ORODIST
ORODIST

01.01.21 6:52
نمی دونم چرا!
اما من حدس می زدم نلسون ماندلا و  پاپ فرانسیس هم عقیده فیلسوف ارد بزرگ باشند
روزبه
روزبه
I love Orodism
I love Orodism
گفتمان : 220
سپاسگذاری از ایشان : 1419
کار/علاقه مندی ها : همه به من میگن: چرا اینقدر کم حرفی؟ میگم : من کم حرف نیستم فقط می خوام بشنوم و یاد بگیرم. مدتی توی زندگیم مسیر درستی نمی رفتم خوشبختانه فهمیدم و برگشتم، با فلسفه اُرُدیسم آشنا شدم خوشحالم که دری شد برای تغییر بیشتر من. تونستم عضو جزیره اُرُدیسم ونکوور بشم دوستان لطف کردن و به من بها دادن. البته خودشون انکار می کنند اما از وقتی وارد این جزیره شدم احساس کردم که می تونم انسان مفیدی باشم. متوجه شدم من می تونم با چوب ارتباط خوبی داشته باشم مدتی آموزش نجاری دیدم و بعدش برای خودم یه میز ساده ساختم همین میز که هنوزم دارمش باعث شد دوستان اُرُدیست ازم بخوان شبیه اون رو براشون بسازم. خلاصه به خودم که اومدم؛ فهمیدم همه وسایل یک کارگاه نجاری رو خریدم و انبار متروک خونه هم شده کارگاهم. الان هم در آتلیه فرزانه خانم هستم و بوم می سازم و سه پایه و ...
https://orod.123.st/u8

17.01.23 21:04
اینجانب به نوبه خود، با نظر جمنای مبنی بر پراکندگی افراد هم‌فکر فیلسوف اُرُد بزرگ در سراسر جهان و فعالیت ایشان در زمینه‌های گوناگون، به‌طور کامل موافق هستم. تنوع موجود در این زمینه، نشان‌دهنده نفوذ فراگیر ایده‌های اُرُد بزرگ در ورای مرزها و رشته‌های علمی مختلف است.
بهزاد شیرازی
بهزاد شیرازی
ادمین انجمن
ادمین انجمن
گفتمان : 548
سپاسگذاری از ایشان : 4389
کار/علاقه مندی ها : ادمین اصلی انجمن اختصاصی اُرُدیست های شهر ونکوور، یک اُرُدیست سرخپوش . تقریبا در همه برنامه های جزیره اُرُدیسم ونکوور حضور دارم. این انجمن را در 2011-09-14 برای تبادل نظر اعضای جزیره اُرُدیسم ونکوور ایجاد کردم گوشت خوار نیستم . هنوز مجرد هستم، دلیلش را هم نپرسید چون خودم هم نمی دانم ! یکبار تا پای ازدواج پیش رفتیم اما همه چیز خراب شد بقول مادرم قسمت ما نبود. اسمش را بگذاریم بازی سرنوشت یا چیزی شبیه این ... شاید روزی اوضاع تغییر کرد
https://orod.123.st

14.03.24 15:35
افتخار می‌کنم که در دنیایی زندگی می‌کنم که انسان‌های والامقامی چون نلسون ماندلا، دالایی لاما، پاپ فرانسیس، نوآم چامسکی، سوزان ساراندون، لئوناردو دی‌کاپریو و... با ایده‌ها و اندیشه‌های فیلسوف اُرُد بزرگ هم‌سو هستند.

این هم‌فکری نشان‌دهنده عمق و پویایی اندیشه‌های فیلسوف اُرُد بزرگ و قدرت آنها در الهام‌بخشی به انسان‌ها در سراسر جهان است."

هشتگ‌ها: #فیلسوف_اُرُد_بزرگ #هم‌فکری #اندیشه #انسانیت
هامون
مهمان

14.03.24 15:51
وجود هم‌اندیشانی چون پاپ فرانسیس و نلسون ماندلا در کنار فیلسوف اُرُد بزرگ، نویدبخش دنیایی بهتر و انسانی‌تر است. این هم‌فکری، امیدی برای آینده‌ای روشن‌تر و سرشار از صلح، عدالت و آزادی است. Evil or Very Mad
بازگشت به بالاي صفحه